Ge bith co-dhiù a tha thu ùr don sgìre, a 'tadhal no a' dol seachad air, tha e cudromach gun tèid laigh na talmhainn fhaighinn, gu h-àraidh bhon a tha metro mòr Baile a 'Bhaile air a sgaoileadh gu math. Gu h-ìosal tha clàr iomraidh luath agus furasta leis na prìomh rathaidean is na h-eadar-earrannan mòra san sgìre. Tha e a 'toirt a-steach mion-fhiosrachadh mu àite, puingean inntinneach agus cosgaisean cìse a dh'fhaodadh a bhith ann.
PIKEPASS
A 'bruidhinn mu chìsean, smaoinich air a bhith a' faighinn Oklahoma PIKEPASS.
Chan e a-mhàin gu bheil e a 'sàbhaladh airgead dhut air dràibheadh tionndadh, bidh e a' sàbhaladh mòran ùine dhut. Tha seo fìor nuair a tha thu a 'dràibheadh astar fada air feadh na stàite ach cuideachd le dràibheadh anns a' bhaile. Mar eisimpleir, tha Kilpatrick Turnpike a 'cur gu mòr ri siubhal air taobh tuath na metro. Cuideachd, cumaibh cuimhne gum faod PIKEPASS Oklahoma a chleachdadh ann an Kansas agus ann an ceann a tuath Texas. Faigh fiosrachadh nas mionaidiche air Oklahoma PIKEPASS agus mar a chlàraicheas tu a-steach .
Suidheachadh Siubhail
Mus tèid thu a-mach air na rathaidean agus na puingean-tionndaidh, dèan cinnteach gu bheil a h-uile càil sàbhailte. Mar eisimpleir, ma tha suidheachadh a 'gheamhraidh comasach, ionnsaich mar a lorgas tu tubaistean a dh' fhaodadh a bhith slaodach ort. Agus tha grunn camarathan trafaic aig Roinn a 'Chòmhdhail aig Oklahoma air feadh an metro, a' toirt cothrom dhut sùil a chumail air na cumhachan agus an t-sruth.
Rathad | Siubhal ... | Airson a dhol gu ... | Cosgais |
Eadar-nàiseanta 35 | Tuath / Deas - Suidhichte taobh taobh an ear Baile-mòr Oklahoma | Tuath gu Cathair-bhaile , Edmond , Guthrie, Stillwater, Enid, Ponca City agus a-mach à stàite gu Wichita agus Kansas City Deas gu Moore, Tormod, Àird Mhòr agus a-mach às an stàit gu Dallas agus Austin | Chan eil gin taobh a-staigh stàit Oklahoma |
Eadar-roinneil 44 | Ear-thuath / Iar-dheas | Ear-thuath gu Chandler, Stroud, Tulsa, Vinita agus a-mach à stàite gu Springfield agus St. Louis Southwest to Newcastle, Chickasha, Lawton agus às an stàit gu Wichita Falls | Chan eil gin an iar air I-35 ach tha e a 'tighinn gu Turner Turnpike ($ 4.00 airson càr gu Tulsa) gu Bailey Turnpike an ear-thuath is HE ($ 1.50 airson càr gu Chickasha) chun an iar-dheas |
Eadar-nàiseanta 40 | An Ear / an Iar | An Ear gu Shawnee, Henryetta, Sallisaw, agus a-mach à staid gu Fort Smith agus Memphis Bàgh Uisge an Iar gu White , Bùthan-obrach OKC , Yukon, El Reno, Weatherford, Elk City, agus a-mach à stàite gu Amarillo agus Albuquerque | Chan eil gin |
Eadar-ìre 235 | Tuath / Deas - Bho Ic 44 gu ruige meadhan a 'bhaile | Downtown, Bricktown , Midtown , Capitol Leudachadh gu North Broadway / Edmond | Chan eil gin |
Eadar-ghnìomhail 240 | Ear / Siar - Bho I-40 Junction an ear air bonn Feachd Tinker Air gu I-44 Junction faisg air Port-adhair Will Rogers | Port-adhair Will Rogers , Plaza Mayor , Loch Stanley Draper | Chan eil gin |
Highway 77 (aka Leudachadh Broadway) | Tuath / Deas - Bho I-235 gu Tuath gu Edmond Road (2d Sràid) ann an Edmond | Am Baile , Bean Nichols, Edmond | Chan eil gin |
Highway 74 (aka Lake Hefner Parkway) | Tuath / Deas - Bho Memorial Avenue gu I-44 | Loch Hefner , Malail Quail Springs , Ionad Meidigeach Eadar-Nàiseanta Baistidh | Chan eil gin |
Highway 3 (aka Expressway an Iar-thuath) | Ear-dheas / Iar-thuath - Bho I-44 gu Prìomh Rathad Highway 81 faisg air Okarche | Penn Square Mall , Loch Hefner , Warr Acres | Chan eil gin |
Kilpatrick Turnpike | An Ear / an Iar - Bho I-35, a 'dol gu deas gu I-40 | Trannsa Cuimhneachaidh , Gaillardia, Loch Overholser | $ 2.30 airson càr bho I-35 gu I-40 |
* Tha na h-ìrean cìs uile buailteach atharrachadh gun rabhadh. Gus dèanamh cinnteach à ceartachd, bu chòir dhut sùil a thoirt air na ìrean cìse air làrach-lìn Ùghdarras Oklahoma Turnpike.